خرید مطمئن از بانه

در هرجایی که صحبت از خرید می‌شود بخصوص لوازم‌خانگی، خرید از بانه هم مطرح می‌گردد. چندی پیش، خرید از بانه امری مبهم و بیشتر حالت یک خرید ریسک دار به‌حساب می‌آمد ولی امروزه، تقریباً همه ما، افرادی از دوستانمان را می‌شناسیم که خریدی از بانه داشته‌اند و بسیاری راضی هستند. برخی هم آن را کار اشتباهی می‌دانند. علت اصلی که باعث می‌شود از بانه خرید کنیم، تفاوت قیمتی است که بخصوص در اجناس گران‌قیمت، وسوسه کننده است؛ به‌گونه‌ای که بعضی از اجناس تخفیف ۴۰ درصدی و حتی بیشتر دارند. سؤالی که در اینجا مطرح می‌گردد: این تفاوت قیمت از کجا آمده؟ اولین پاسخی که معمولاً داده می‌شود این است که اجناس، چینی بوده و کیفیت لازم را ندارد. این پاسخی غلط است. حال که چنین است، چگونه یک خرید مطمئن از بانه داشته باشیم؟

بانه شهری در ۲۰ کیلومتری مرز ایران و عراق و در استان کردستان واقع‌شده و فاصله آن تا مرکز استان، یعنی شهر سنندج ۲۵۰ کیلومتر است. جمعیت آن ۱۱۰ هزار نفر است. این تصور که بانه شهری کوچک یا در سطح پایین است، تصوری غلط است. شهری تمیز و به نسبت زیبا که در امر صادرات واردات مشغول است. این شهر بالغ‌بر ۸۰ مرکز تجاری داشته و از رونق خاصی برخوردار است. همچنین با توجه به اینکه از دو طرف با عراق مرز مشترک دارد، اما امنیت در آن کاملاً مشهود است.

خرید مطمئن از بانه

مهم‌ترین عامل خرید مطمئن از بانه، اجناس آن است. به‌راستی چرا اجناس در بانه قیمت بسیار کمتری دارند؟ علت اصلی آن عدم پرداخت هزینه‌های گمرکی است. از دلایل دیگر می‌توان به قیمت تمام‌شده محصولات واردشده اشاره کرد که برعکس اجناس همانند داخلی، هزینه مونتاژ را ندارند. البته عامل دیگر افزایش قیمت اجناس داخل کشور، قیمت اضافه ناعادلانه‌ای است که به خاطر گارانتی بر محصول افزوده می‌گردد؛ اما لازم به ذکر است که اکثر فروشگاه‌های بانه دارای مجوز فعالیت بوده و مالیات پرداخت می‌کنند.

تقریباً تمامی جنس‌های بانه، وارداتی و اکثراً از کشورهای اروپایی و آسیایی هستند. اجناس درجه کیفی پایین و حتی تقلبی هم در میان آنها موجود است. اجناسی که معیوب بوده و در کارخانه مجدداً تعمیر شده‌اند هم موجودند. این اجناس کاملاً سالم هستند و مشکلی ندارند. فقط مسئله اصلی زمانی است که برخی آن را به‌عنوان جنس نو می‌فروشند. لذا لازم است در مورد جنس موردنظر و کارخانه سازنده و دیگر کشورهای مونتاژ کننده هم اطلاعات کافی داشته باشید. در بانه به دنبال اجناس داخلی و یا مونتاژ داخل نباشید. معمولاً برای خریدهای فراوان و یا گران به بانه بروید و سعی کنید که مجموع تخفیف خریدهایتان بیش از هزینه سفر باشد. اکثر خریداران لوازم‌خانگی و برقی را از بانه تهیه می‌کنند.

 

انواع روش‌های خرید مطمئن از بانه و نکاتی مهم

به دو روش می‌توان از بانه خرید نمود: به‌صورت حضوری و دیگری به‌صورت اینترنتی و تلفنی.

درروش حضوری سعی کنید از محصول خود اطلاعات اولیه‌ای داشته باشید و بدون هیچ انتخابی وارد بازار نشوید. مثلاً برای خرید تلویزیون، حداقل از مدل و برند و سایز آن بدانید، مثلاً تلویزیون ال‌جی ۴۹ اینچ ۲۰۱۸٫ عدم داشتن انتخاب اولیه، به دلیل فراوانی انواع و اقسام محصولات که هر فروشنده از مزایای آن می‌گوید، شمارا دچار سردرگمی کرده و خریدتان را طولانی می‌کند. علاوه بر آن رضایت چندانی هم از خریدتان نخواهید داشت. حتی اگر هم دقیقاً نمی‌دانید چه می‌خواهید، یک روز را صرف جمع‌آوری اطلاعات از انواع محصولات و برندها و مزایا و معایب هرکدام نمایید و آن اطلاعات را ثبت نمایید. پس از پایان روز اول، با مقایسه موارد، حتماً با دوستان و آشنایانی که به آنها اعتماد دارید مشورت کنید. جستجوی اینترنتی هم می‌تواند به شما در کسب اطلاعات مناسبی کمک کند. به‌هرحال از انتخاب خود مطمئن شوید.

سعی کنید از فروشنده آشنا خرید کنید، این آشنایی حس بهتری به شما می‌دهد. اگر ندارید از دوستان خود سؤال کنید و یا از چند تن از اهالی بازار بپرسید. مطمئن باشید اگر موردی باشد، حتماً مطلع می‌شوید. در هنگام خرید اصلاً عجله نکنید و جواب‌های درست دریافت نمایید. بدانید بانه فرصت خوبی برای خرید است ولی از دست رفتنی نیست که شتاب کنید. اگر موردی استثنایی یافتید، کسب اطلاع کنید و مطمئن شوید به چه دلیل جنس انتخابی، ارزان است. مغازه‌های دیگر و محصولات دیگری هم هستند، پس با آرامش خرید کنید تا خرید مطمئن از بانه داشته باشید.

هر جا بازار باشد، افراد سودجو هم هستند. در بانه هم کالای اصل هست، هم کالای درجه‌دو و هم کالای تقلبی. از اصل بودن محصول و کارخانه تولیدکننده کسب اطلاع کنید. همه‌جا اینترنت هست، سریع محصول را در اینترنت جستجو کنید و از اصالت آن مطمئن شوید. بهترین راه شماره‌سریال کالا است. هر تولیدکننده ‌ برای شماره‌سریال و مدل کالای خود استانداردی دارد. شماره‌سریال‌ها بیان‌کننده کشور سازنده، کارخانه و مشخصات محصول هستند. با جستجوی شماره‌سریال، اطلاعات خوبی نصیبتان می‌شود. با آرامش به جستجو بپردازید، اگر فروشنده از جنس خود اطمینان داشته باشد و ریگی به کفشش نباشد، حتماً از این کار شما استقبال خواهد نمود. بعدازآن حتماً از برابری شماره‌سریال محصول با شماره‌سریال کارتن محصول مطمئن شوید. این برابری نشان از دست‌اول بودن کالا دارد. گاهی اوقات کالا را با کارتن دستگاهی دیگر تعویض می‌کنند و اگر بعد از خرید از آن مطلع شوید قطعاً نسبت به خریدتان حس ناخوشایندی خواهید داشت.

اکثر دستگاه‌های بانه، توسط برخی از شرکت‌های داخلی گارانتی می‌شوند. حتماً از گارانتی دار بودن آنها و شرکتی که آن را گارانتی نموده مطلع شوید. به تاریخ شروع گارانتی هم حتماً توجه کنید.

در بانه محدودیت خرید هم دارید. حتماً از میزان سقف خرید باخبر شوید و هیچ‌گاه از بیشتر از آن خرید نکنید. البته اگر بیشتر خرید کنید، باید مبلغی را به‌عنوان عوارض خروج از بانه بپردازید. اگر مجبور به خرید بالا هستید، پیش از خرید از منبعی مطمئن و آگاه درباره مقدار مبلغ عوارض پرداختی آن سؤال نمایید.

محصولات بزرگ مانند یخچال نیاز به حمل‌ونقل تخصصی دارند. با توجه به طولانی بودن مسیر، برای سلامت رسیدن کالا، حتماً از بسته‌بندی و مهار محموله استفاده کنید.

اگر بیش از یک روز در بانه ماندید (که بمانید، مهمان عزیز است) مکانی برای اجاره و شب ماندن در نظر بگیرید. بانه آب‌وهوای خنکی دارد و در تابستان امکان در چادر ماندن دارد ولی در دیگر فصول خیر.

با همه این وجود کولر بانه، خرید اینترنتی را برای شما پیشنهاد می‌کند. با این روش علاوه بر اینکه خرید ارزانی خواهید داشت، دارای نکات مثبت دیگری نیز هست که خرید مطمئن از بانه را برای شما به همراه خواهد داشت:

  1. زمان و فرصت کافی داشته و می‌توان در مورد کالا تحقیق و تفحص نمود.
  2. مشاوره تخصصی در مورد کالا با نیاز واقعیتان به شما می‌دهد.
  3. کالاهای این بازرگانی اصل بوده و مشاوره در این زمینه را حتماً از ما بخواهید.
  4. کالا را با حمل نقل تخصصی و رانندگان متبحر برایتان ارسال می‌کند.
  5. در صورت صحت و سلامت کالا، آن را تحویل بگیرید وگرنه آن را برگردانید.
  6. همان قیمت خرید حضوری برای شما هزینه می‌شود و هزینه حمل‌ونقل کمتر.
  7. پس از دریافت کالا و تأیید محصول، وجه را واریز نمایید.
  8. محصول دارای گارانتی معتبر بوده و هزینه نصب ندارد (در صورت نیاز).
  9. در صورت خرابی، چون محصول گارانتی معتبر دارید، بابت آن نگران نخواهید بود.

هر خرید دو جنبه دارد، یکی جنبه احساساتی و آنی و دیگری خرید هوشمندانه و آگاهانه. فروشگاه کولر بانه خرید مطمئن از بانه و آرامشی دل‌چسب را برایتان آرزومند است.


میتونید اینستاگرام بانه کولر رو دنبال کنیـد و از جشنواره ها, آخرین تخفیف ها مطلع بشیـد! https://www.instagram.com/coolerbaneh