بکو

خرید یخچال‌فریزر از مهم‌ترین تصمیماتی است که برای تهیه لوازم‌خانگی باید گرفته شود. بزرگ‌ترین و مهم‌ترین لوازم‌خانگی هر منزلی، یخچال‌فریزر است. دستگاهی نیمه اتوماتیک که همواره روشن است و نبود و یا کارایی بد آن بیشتر از دیگر ابزارها برآسایش و کیفیت زندگی خانواده تأثیر می‌گذارد.
هر فردی برای خرید یخچال‌فریزر نکاتی را مدنظر دارد. در اینجا به شش نکته اصلی اشاره می‌شود.

۱. انواع یخچال‌فریزر:

 1. یخچال‌فریزر معمولی: که ساده‌ترین نوع است دارای دو قسمت با دو در عمودی بالا و پایین است. این دسته که قیمت کمتر و اندازه کوچک‌تری دارد به فریزر بالا و فریزر پایین تقسیم می‌شوند. در هر دو مدل قسمت فریزر کوچک‌تر و یا برابر قسمت یخچال است و برای کسانی که استفاده بیشتر از هر قسمت دارند بستگی دارد کدام مدل را انتخاب کنند.
 2. یخچال‌فریزر دوقلو: از نامش پیداست که یک یخچال و فریزر هم‌اندازه و هم‌شکل که به‌صورت قرینه در کنار هم قرار می‌گیرند. امتیاز بالای این مدل حجم بیشتر آن نسبت به سایر مدل‌ها است. نکته قابل‌توجه چون دو دستگاه مجزا با دو موتور جداگانه است، مصرف تقریباً دو برابری دارد.
 3. ساید بای ساید: این مدل که محبوبیت بالاتر و کارایی بیشتری نسبت به فضای اشغالی دارد، از یخچال و فریزر به هم چسبیده تشکیل‌شده و قسمت فریزر کوچک‌تر از یخچال است. تفاوت این مدل با نوع معمولی این است که یخچال و فریزر در کنار هم بوده و درب‌ها به‌صورت عمودی و در چپ و راست باز می‌شوند. همچنین با توجه به حجم بزرگ‌تر، فضای بیشتری در اختیار دارد. معمولاً سایدها، امکانات بیشتری دارند.
 4. درب فرانسوی: این مدل که به‌صورت دو درب در بالا که به‌صورت عمودی و به‌اندازه مساوی از وسط باز می‌شوند، یک یا دو در کشویی در قسمت پایین قرار دارند گفته می‌شوند. در قسمت بالا دیواره جداکننده وجود ندارد و به خاطر طراحی آن فضای بزرگ و یکپارچه‌ای را فراهم می‌کند که ظروف بزرگ را به‌راحتی داخل خود جای می‌دهد. همچنین قسمت کشویی پایین، آسودگی و راحتی قرار دادن در هرکجای کشو را به ارمغان می‌آورد.
 5. دور این دور: یا به عبارتی در تو در مدل جدید، پیشرفته و شیکی است که بعضی از برندها آن را تولید می‌کنند که در دیگری درون درب اول باز می‌شود و فضای بیشتر و دسترسی سریع‌تری را به همراه دارد.

۲. اندازه یخچال‌فریزر:

احتمالاً در مورد یخچال به‌اندازه با مقیاس فوت شنیده‌اید. فوت، واحد آمریکایی اروپایی است و منظور فوت مکعب است. یک فوت مکعب فضایی به‌اندازه جعبه‌ای به ابعاد طول و عرض ۴۰ و ۷۰ و ارتفاع ۱۰ سانتیمتر است. برای درکی بهتر، هر مترمکعب برابر با ۳۵٫۳ فوت مکعب است.

خرید یخچال‌فریزر

۳. مصرف انرژی:

کمپرسور یا همان موتور یخچال، تقریباً همه برق مصرفی یخچال را به خود اختصاص می‌دهد. موتورهای یخچال به دو شکل طراحی می‌شوند. مدل پیستونی که قدیمی‌تر است و مدل خطی که طراحی جدید و بهینه‌تری است. مدل خطی به دلیل طراحی خاص خود، اصطکاک کمتر، صدای کمتر و مصرف برق کمتری دارد. گرچه مدل خطی گران‌تر است، اما مقرون‌به‌صرفه تر بوده و هم عمر بیشتر و هم‌صدای کمتر آن آرامش بیشتری به خانه می‌دهد.

۴. برند:

امروزه تعداد تولیدکنندگان یخچال‌فریزر بسیار زیاد شده که نه‌تنها افراد را دچار سردرگمی کرده، بلکه اجناس غیر اصل هم دراین‌بین ورود کرده‌اند. پس از انتخاب برند، شماره‌سریال یکی از بهترین گزینه‌ها برای تشخیص کشور سازنده موتور و مونتاژ کننده یخچال‌فریزر است تا هم از اصل بودن آن آگاه شوی و هم از گارانتی آن اطلاع یابید. شماره‌سریال هم به کارتن یخچال و هم به بدنه داخل یخچال درج‌شده است.

۵. رنگ و طراحی یخچال‌فریزر:

رنگ یخچال سلیقه‌ای است. رنگ سفید همیشگی بوده و قدیمی نمی‌گردد و در صورت خرابی‌های سطحی کمتر مشخص است. این رنگ معمولاً ارزان‌ترین قیمت را دارد. رنگ نقره‌ای‌رنگی خنثی است و به‌سادگی هم با دیگر وسایل ست می‌شود. رنگ مشکی‌رنگی شیک و باکلاسی است ولی باید دیگر وسایل همخوانی داشته باشد. از سویی اثر دست بر روی آن می‌ماند. این رنگ که معمولاً گران‌ترین رنگ است. سایر رنگ‌ها هم معمولاً عمر کوتاهی دارند و از مد می‌افتند.
طراحی ظاهر و طراحی داخل هم به دیدگاه خریدار بستگی دارد. معمولاً به انحنا و تخت بودن در و زوایا، کوتاهی و بلندی دستگیره و یا بدون دستگیره، جای بار، طراحی صفحه‌نمایش و موارد این‌چنینی مربوط می‌شود.

۶. آبسرد کن و یخ‌ساز:

یکی از امکانات بسیار عالی وجود آبسرد کن و یخ‌ساز در یخچال‌های نسل جدید است. آبسرد کن و یخ‌ساز به دو صورت دستی و اتوماتیک وجود دارند که اولی دارای مخزن بوده و به‌صورت دستی پر می‌شوند و اتوماتیک‌ها وصل آب شهری شده و همیشه آب سرد و یخ مهیا است. برخی از یخ‌سازهای اتوماتیک، علاوه بر یخ قالبی، یخ پودری هم تحویل می‌دهند.

خصوصیات ویژه یخچال‌فریزر:

آنچه برشمرده شد، مهم‌ترین نکات خرید یخچال‌فریزر است. در زیر سایر نکات و امکاناتی هم هستند که از اهمیت کمتری برخوردارند ولی برای بعضی قابل‌توجه است:

 • منطقه جغرافیایی
 • فیلتر تصفیه آب
 • صفحه کنترل تاچ و دکمه
 • امکانات کنترل هوشمند
 • چرخ زیر یخچال برای جابجایی
 • فیلتر و نوار ضد باکتریال
 • انجماد و خنک‌کنندگی سریع
 • صرفه اقتصادی و وضعیت نیمه خاموش
 • چشم الکتریکی هوشمند
 • تعداد طبقات یخچال و فریزر
 • محل آبسرد کن و یخ‌ساز درون درب فریزر جهت افزایش فضا
 • محل نگهداری بطری‌ها
 • گردش هوای سه‌بعدی
 • ضد برفک و رطوبت
 • محفظه نگهداری جادویی (با استفاده از رطوبت بسیار سرد بدون یخ زدن)
 • کاهش صدای موتور در شب
 • محفظه یک یا دوتکه‌ای برای میوه‌جات

خرید یخچال‌فریزر و نقش آن در زیبایی منزل:

همه موارد، از ویژگی‌ها و مشخصات یخچال‌فریزرها است. برای خرید یخچال‌فریزر موارد زیر هم باید مدنظر قرار گیرد تا دستگاهی مناسب و دلپسند خریداری شود:

 • فضای کلی آشپزخانه و فضای خالی قرارگیری یخچال
 • همخوانی رنگ و طرح یخچال با دیگر وسایل آشپزخانه
 • وزن و اندازه یخچال‌فریزر برای حمل نقل (مستأجرها)
 • تعداد افراد خانواده و متناسب بودن فضای یخچال‌فریزر برای مواد غذایی موردنیاز
 • قیمت مناسب و امکانات دارای اهمیت بیشتر

امید است نکات بیان‌شده، آگهی لازم را برای خرید یخچال‌فریزر متناسب را در اختیار شما قرار داده باشد. کولر بانه آمادگی لازم جهت هرگونه مشاوره و راهنمایی جهت خرید محصول اصل و باقیمت مناسب و متناسب با نیاز شمارا دارد.


میتونید اینستاگرام بانه کولر رو دنبال کنیـد و از جشنواره ها, آخرین تخفیف ها مطلع بشیـد! https://www.instagram.com/coolerbaneh