کولرگازی اینورتر دار

در کولرگازی اینورتر دار، اینورتر بر سر راه الکتروموتور قرار می‌گیرد و وظیفه آن راه‌اندازی و کنترل توان الکتروموتور است. اینورتر باعث می‌شود الکتروموتور بعد از روشن شدن با توان کم شروع به چرخش کند و سپس فشار وارده بر آن و توان مصرفی آن را با توجه به تنظیمات دما و شرایط محیطی تنظیم می‌کند. دقیقاً برخلاف کولرهای گازی معمولی که موتور آن از ابتدا تا پایان زمان استفاده یا با حداکثر توان کار می‌کند یا کاملاً خاموش است.

چگونه اینورتر طول عمر کولر را افزایش می‌دهد؟

کولرگازی اینورتر دار

اینورتر، تکنولوژی الکترونیکی است. در کولرگازی اینورتر دار، اینورتر یک مبدل الکتریکی است که برق مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می‌کند؛ و به عبارتی برعکس یکسو کننده‌ها رفتار می‌کند.
اینورتر بر سر راه الکتروموتور قرار می‌گیرد و وظیفه آن راه‌اندازی و کنترل توان الکتروموتور است. اینورتر باعث می‌شود الکتروموتور بعد از روشن شدن با توان کم شروع به چرخش کند و سپس فشار وارده بر آن و توان مصرفی آن را با توجه به تنظیمات دما و شرایط محیطی تنظیم می‌کند. دقیقاً برخلاف کولرهای گازی معمولی که موتور آن از ابتدا تا پایان زمان استفاده یا با حداکثر توان کار می‌کند یا کاملاً خاموش است.

بنابراین در کولرگازی اینورتر دار از راه‌اندازی‌های مجدد و متوالی و یا کار کردن همیشگی با صد در صد توان خبری نیست. همین کنترل و عدم راه‌اندازی‌های مجدد بین ۳۰ تا ۶۰ درصد برق مصرفی یک الکتروموتور را کاهش می‌دهد و به همین سبب به کولرهای گازی اینورتر دار، کم‌مصرف می‌گویند.
از سویی دیگر همین تنظیم غیر محسوس توان الکتروموتور باعث می‌شود که نوسانات ناگهانی برق، بر سیستم برق ساختمان وارد نشده و دیگر لوازم برقی نیز طول عمر بیشتری داشته باشند. مزیت دیگر کولرهای اینورتر دار این است که صدای بسیار کمتر و یکنواختی دارند و به دلیل کار کردن موتور با توان حداقلی، حرارت کمتری تولید می‌شود که درنتیجه برق کمتری به گرما تبدیل می‌شود و حدود ۴۰ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی می‌کند. همچنین این موتورها با برق مستقیم  (DC) و آهنربای مغناطیسی دائمی کار می‌کند و نسبت به موتورهایی که با آهنربای القایی کار می‌کنند مصرف برق کمتری دارند.
به دلیل استفاده از برق مستقیم، کنترل دور موتور به‌سادگی و برحسب نیاز صورت می‌گیرد. راه‌اندازی موتور با حداقل توان رخ می‌دهد و در صورت نیاز، توان آن افزایش داده می‌شود. معمولاً در اکثر اوقات از کمترین توان موتور استفاده می‌شود که باعث افزایش طول عمر قطعات مکانیکی کولر می‌گردد.

درصورتی‌که به موضوع اینورتر علاقه‌مندید مقاله زیر را ببینید.

تکنولوژی اینورتر کولرهای گازی چیست؟

مواردی که بیان شد ازنظر فنی و الکتریکی بود. این تکنولوژی که در کولرهای گازی نسل جدید استفاده‌شده با استقبال روزافزون مردم واقع‌شده است که خود نشان از رضایت مشتری و کیفیت محصول دارد. تجربه نشان داده است که کولرهای اینورتر دار با مصرف برق بسیار کمتر از کولرهای معمولی کارایی همانند یا حتی بهتری را ارائه می‌دهند.

پیشنهاد ما

چنانچه پیشنهاد کولر بانه را بخواهید، گرچه در خرید کولرگازی اینورتر دار هزینه جزئی بیشتری پرداخت می‌شود، اما با در نظر گرفتن طول عمر بیشتر و مصرف برق کمتر این کولرها سود و منفعت بسیار بیشتری دارند. فقط در هنگام خرید از اصل بودن محصول و اینورتر دار بودن کولرگازی اطمینان حاصل کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر درزمینهٔ چگونگی خرید، ارسال  و ضمانت کولر با کارشناسان کولر بانه تماس بگیرید.


میتونید اینستاگرام بانه کولر رو دنبال کنیـد و از جشنواره ها, آخرین تخفیف ها مطلع بشیـد! https://www.instagram.com/coolerbaneh