آموزش نصب کولر گازی, کولرگازی, نصب کولر گازی

آموزش کامل نصب کولر گازی

 

کولر گازی گزینه‌ ای عالی برای خنک کننده خانه شما در ماه‌ های تابستان است. این واحدها همچنین نسبت به سیستم کولر گازی مرکزی بی‌صداتر، نصب راحت‌تر و مصرف انرژی بیشتری دارند. این نوع کولر گازی بدون کانال است، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که واحد خنک کننده را در داخل و واحد کمپرسور و کندانسور را در خارج نصب کنید، سپس لوله کشی و کابل برق را بین واحدها اجرا کنید. اگر نمی‌خواهید برای نصب کولر گازی سیستم اسپلیت از یک متخصص حرفه‌ ای استفاده کنید و در زمینه لوله کشی و کارهای برقی نیز تجربه دارید، می‌توانید دستگاه را به تنهایی نصب کنید. هر کولر گازی برای سازنده خود منحصر به فرد است، اما فرآیند نصب کلی یکسان است. در این مقاله، ما شرکت کولر گازی بانه درباره آموزش کامل نصب کولر گازی و چهار نوع کولر گازی ونصب آن‌ ها صحبت خواهیم کرد. پس، با ما همراه باشید.

آموزش کامل نصب کولر گازی

آموزش کامل نصب کولر گازی

ازی

نحوه نصب کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل در بین تمام کولر گازی خانگی سریعترین رشد را دارد. دلایل متعددی برای افزایش مصرف کننده در تاسیسات کولر گازی پرتابل وجود دارد:

نحوه نصب کولر گازی پرتابل

نحوه نصب کولر گازی پرتابل

 

  • نصب کولر گازی آسان فقط با یک نفر
  • به جای اندازه‌ های استاندارد، در انواع مختلف پنجره‌ ها مناسب باشد
  • ک. لر گازی پرتابل با قابلیت گرما قابل استفاده در تمام طول سال است
  • می‌تواند به عنوان یک وسیله جانبی با سیستم‌ های هوای مرکزی استفاده شود و در اتاق خواب یا اتاق نشیمن قرار داده شود تا خنکی بیشتر را بدون کم کردن ترموستات در کل خانه حفظ کند.
  • دلیل شماره یک بازگرداندن واحدهای کولر گازی پرتابل به فروشگاه‌ ها این است که مصرف کنندگان متوجه نمی‌شوند که سیستم‌ ها باید هواگیری شوند.

 

بعد از اینکه همه هوا به معنای واقعی کلمه تهویه شد، یعنی آب با گرما از آن خارج می‌شود و این هوای گرم باید از پنجره بیرون رانده شود. پس از نصب کولر گازی پرتابل، می‌توانید به طور مجازی یک واحد را در هر مکانی نصب کنید.

 

مرحله ۱: یک کولر گازی پرتابل باید استراتژی خروج داشته باشد

یکی از دلایل اصلی که مردم ترجیح می‌دهند یک کولر گازی پنجره‌ ای را نصب نکنند این است که پنجره‌ هایی با اندازه معمولی ندارند یا پنجره‌ هایی که اصلاً باز می‌شوند. باید به خاطر داشته باشید که کولر گازی پرتابل هنوز هم باید یک استراتژی خروج داشته باشند، چه خارج از پنجره عمودی، سوراخ در دیوار، یا از طریق یک سقف. قبل از خرید کولر گازی ابتدا منافذ خانه یا آپارتمان خود را بررسی کنید.

 

مرحله ۲: کیت پنجره را راه اندازی کنید

چه یک پنجره کشویی عمودی به عرض ۱۸ تا ۳۸ اینچ داشته باشید یا یک پنجره افقی به ارتفاع ۱۸ اینچ تا ۴۸ اینچ داشته باشید، باید کیت پنجره را تنظیم کنید. این ابتدا شامل بریدن نوار فومی است که با کیت پنجره ارائه می‌شود به طول مناسب. سپس قطعه فوم را به قسمت پنجره که حرکت می‌کند وصل کنید. هنگامی که فوم در جای خود قرار گرفت، قطعه واقعی پنجره پلاستیکی را وارد کنید و پنجره را محکم ببندید. تکه‌ های انبساط را بیرون بکشید تا یک مهر و موم محکم بین اتاق شما و دنیای بیرون وجود داشته باشد تا اینکه نصب کولر گازی آسان شود.

 

مرحله ۳: مهر و موم را محکم کنید

اکثر کیت‌ های پنجره برای ایمن کردن پانل هواکش و قطعات انبساط بسیار بیشتر عمل می‌کنند، زیرا توصیه می‌کنند آن‌ ها را با ۹ پیچ یا بیشتر در جای خود بپیچانید. هنگامی که کیت پنجره محکم شد، به عنوان احتیاط از ورود هوا و حشرات به اتاق، یک درزگیر بین شیشه و پنجره قرار دهید.

 

مرحله ۴: تنظیمات نهایی

هنگامی که کیت پنجره در جای خود قرار گرفت، آخرین مراحل برای نصب کولر گازی پرتابل چیزی جز اعمال یک براکت امنیتی روی پنجره نیست تا از بیرون باز نشود و یک دریچه از کولر به پنجره متصل شود (پانل و وصل کردن سیستم به یک پریز برق). نصب کولر گازی پرتابل به تعمیر و نگهداری نیاز دارد، عمدتاً آب تغلیظ شده را تخلیه می‌کند و نحوه عملکرد کنترل از راه دور را مشخص می‌کند، اما واحدها بسیار راحت هستند.

 

نحوه نصب کولر گازی پنجره‌ ای

سیستم‌ های کولر گازی پنجره‌ ای یکی دیگر از گزینه‌ های محبوب نصب هستند زیرا هم نصب آن‌ ها آسان است و هم کار با آن‌ ها راحت است. می‌توان در یک پنجره کولر گازی نصب کرد تا فقط یک اتاق را خنک نگه دارد و در هزینه خنک کردن کل خانه صرفه جویی کند. آن‌ ها روش خنک کننده انتخابی در آپارتمان‌ ها و حتی اتاق خواب‌ ها برای کسانی هستند که دمای نسبتاً سرد را ترجیح می‌دهند. در حالی که مدل‌ های جدیدتر کولر گازی پنجره‌ ای از نظر میزان برق مصرفی و بی‌صدا بودن آن‌ ها تغییر کرده‌ اند، فرآیند نصب کولر گازی پنجره تا حد زیادی ثابت مانده است.

نحوه نصب کولر گازی پنجره‌ ای

نحوه نصب کولر گازی پنجره‌ ای

آماده شدن برای کولر گازی پنجره‌ ای

برای نصب کولر گازی پنجره‌ ای و راه اندازی آن، به معنای واقعی کلمه فقط ۱۰ دقیقه وقت کافیست. اکثر اشخاص موافق هستند که سخت‌ترین قسمت کار این است که کولرهای سنگین را از انبار خارج کرده و از پله‌ ها بالا بی‌آورند. اگر از قبل دستگاه را دارید باید آن را تمیز کنید و یک مسیر روشن باید به سمت پنجره‌ ای که در آن قرار می‌گیرد ایجاد کنید. توجه: اگر از قبل کولر گازی پنجره‌ ای ندارید، خرید کولر گازی مناسب برای اتاقی که در آن نصب می‌شود بسیار مهم است. کولرگازی که خیلی کوچک باشد دائماً چرخیده و سریعتر می‌سوزد. یکی که خیلی بزرگ است فرصتی برای تنظیم مناسب هوا و خارج کردن آب از آن نخواهد داشت. برای یافتن اندازه صحیح ابتدا اتاق در حال خنک شدن را اندازه بگیرید و سپس با نمودار انرژی ستاره در مورد سطح BTU مناسب a/c مورد نیاز مشورت کنید.

 

ابزار مورد نیاز برای نصب کولر گازی پنجره‌ ای

ابزار مورد نیاز برای نصب کولر گازی پنجره‌ ای در صورت وجود حداقل است. با این حال، چیزی که به آن نیاز دارید یک دست اضافی برای متعادل کردن دستگاه در زمان ایمن شدن آن است. ابتدا قسمت پایینی کولر گازی پنجره را در قسمت پایینی پنجره قرار دهید. این باید به اندازه کافی دستگاه را متعادل کند تا زمانی که شیشه پنجره به پایین کشیده شود و در جای خود محکم شود تا کولر گازی از بین نرود و آسیب نبیند یا آسیبی وارد نشود. هنگامی که کولر گازی به طور حاشیه‌ ای در پنجره محکم می‌شود، باید قفل‌ هایی قرار داده شود تا شیشه پنجره باز نشود.

 

مهر و موم ایجاد کنید

مرحله بعدی در نصب کولر گازی پنجره‌ ای ایجاد آب‌بندی است تا هوای خنک از آن خارج نشود. باید یونیت را در دهانه پنجره وسط قرار دهید تا دریچه‌ های جانبی را بتوان بیرون کشید و در جای خود میخ کرد و از خروج هوا از کناره کولر گازی جلوگیری کرد.

ابزار مورد نیاز برای نصب کولر گازی پنجره‌ ای

ابزار مورد نیاز برای نصب کولر گازی پنجره‌ ای

نصب کولر گازی اسپلیت

برای بسیاری از مصرف کنندگان، کولر گازی اسپلیت بهترین کولر گازی است. اصطلاح تقسیم به این معنی است که نیمی از سیستم در خارج و بقیه در داخل است. در این مورد، واحد کمپرسور و بسیاری از ویژگی‌ های کار با صدای بلند بیرون هستند، در حالی که یک سیستم کانال به راحتی در داخل قرار دارد و بدون اینکه فضای پنجره را اشغال کند. نصب کولر گازی اسپلیت فرآیند پیشرفته‌تری است.

نصب کولر گازی اسپلیت

نصب کولر گازی اسپلیت

پل شکاف بین درون و بیرون

یکی از چیزهای خوب در مورد کولر گازی اسپلیت بدون کانال این است که برای خنک کردن یک اتاق نیازی به پنجره یا سیستم مجرای گسترده ندارد و آن را برای گاراژها و مناطق مشابه خانه یا مشاغل عالی می‌کند. با این حال، چیزی که کاملاً باید وجود داشته باشد، سوراخی بین داخل و خارج خانه است تا بتوان خطوط تبرید را به سیستم هواکش راه داد. اولین قدم در نصب کولر گازی اسپلیت، تصمیم گیری در مورد محل نصب آن و ایجاد سوراخ برای آن خطوط است.

 

سه بخش کولر گازی اسپلیت

مراحل بسیار دقیقی برای نصب کولر گازی اسپلیت با کویل کندانسور بیرونی و دریچه داخلی وجود دارد. برای درک بهتر اصول اولیه نصب آسان‌تر است که آن‌ ها را در سه بخش تقسیم کنیم:

سه بخش کولر گازی اسپلیت

سه بخش کولر گازی اسپلیت

کندانسور بیرونی

این ظرف بزرگ شبیه چیزی است که ممکن است در خارج از خانه با یک کولر گازی مرکزی دیده شود. از آنجایی که ظرفیت خنک کننده بسیار کوچکتر است، کندانسور هوای منفرد به اندازه یک واحد هوای مرکزی نیست. کندانسور در بیرون قرار می‌گیرد تا صدای شروع به کار کردن آن باعث آزار افراد داخل نشود و تهویه بیشتری برای کویل‌ های سخت کار وجود داشته باشد. کندانسور روی دال نزدیک خانه قرار می‌گیرد.

نصب کندانسور بیرونی

نصب کندانسور بیرونی

دریچه داخلی

دریچه داخلی مغز عملیات است که در آن دما کنترل می‌شود و هوای خنک تحویل می‌شود. دریچه به اصطلاح پیام رسان است، کندانسور تمام کارهای سخت را در بیرون انجام می‌دهد و هواکش خبرهای خوش را به داخل می‌آورد.

 

کانکتورها

البته خطوطی برای اتصال دو دستگاه با سیم مسی که مبرد را تحویل می‌دهد، سیم‌ های حامل برق و لوله‌ هایی که آب تولید شده در فرآیند خنک‌سازی بیرون را پخش می‌کنند، مورد نیاز است. کل راه اندازی بسیار دقیق‌تر است و بعداً به طور عمیق‌تر به آن پرداخته خواهد شد، اما توضیح مختصر به صاحبان خانه و صاحبان مشاغل ایده‌ ای از روند را می‌دهد.

سه بخش کولر گازی اسپلیت

سه بخش کولر گازی اسپلیت

نصب کولر گازی مرکزی

در حالی که یک کولر گازی پرتابل، کولر گازی پنجره‌ ای و کولر گازی اسپلیت برای خنک کردن یک یا شاید دو اتاق در خانه طراحی شده است، راه حل کل خانه نصب کولر گازی مرکزی است. دقیق‌ترین فرآیند راه اندازی کولر گازی مرکزی، اجرای کانال کشی در تمام اتاق‌ های مختلف خانه است. اغلب بهترین زمان برای نصب کولر گازی مرکزی زمانی است که یک خانه در حال ساخت است یا زمانی که یک بازسازی گسترده انجام می‌شود زیرا بهترین دسترسی را برای نصب کانال‌ ها فراهم می‌کند. همانطور که گفته شد نصب کولر گازی مرکزی نیز می‌تواند به روز شود.

 

قطعات کولر گازی مرکزی

تفاوت سیستم کولر گازی مرکزی با یک سیستم اسپلیت فقط در کار کانال نیست، بلکه به اصطلاح میانه نیز است. در حالی که یک سیستم اسپلیت، خنک کننده را از کندانسور به سمت دریچه هدایت می‌کند، کولر گازی مرکزی دارای یک سیم پیچ داخلی است که هوا را پردازش می‌کند. کویل‌ های اواپراتور روی یک کوره یا یک هواگیر قرار می‌گیرند و هوا را می‌مکند، مبرد را تبخیر می‌کنند و هوای فرآوری شده را به داخل خانه می‌فرستند. به طور خلاصه، نصب یک سیستم کولر گازی مرکزی شامل سه راه‌ اندازی اصلی است:

 

ترموستات

فرموستات فاز اول کولر گازی مرکزی یعنی کنترل دما را کنترل می‌کند. این دستگاهی است که به تمام اجزای دیگر می‌گوید وقتی تشخیص داد که دما خیلی بالا می‌رود، وارد عمل شوند.

قطعات کولر گازی مرکزی

قطعات کولر گازی مرکزی

خنک‌سازی

فرآیند خنک‌سازی شامل متراکم مبرد کمپرسور است، سیم‌ پیچ‌ های کندانسور مایع را به کویل‌ های اواپراتور می‌فرستند، جایی که به گاز تبدیل می‌شود و کمپرسور گاز را دوباره به مایع تبدیل می‌کند تا چرخه کامل شود. این عبور مبرد از مایع به گاز و برگشت به مایع فرآیندی است که در آن هوا خنک می‌شود.

 

گردش هوا

گردش هوا از طریق دریچه‌ ها برای کارایی مناسب سیستم کولر گازی مهم است. این شامل کار مجرای است که به درستی محفظه شده است، دریچه‌ هایی که هوا را به اتاق می‌رسانند، و مجاری برگشتی که هوا را گرفته و چرخه فرآیند را حفظ می‌کنند. اطمینان از اینکه فیلترهای هوا اغلب تعویض می‌شوند، شاید مهمترین جنبه یک واحد مرکزی تهویه مطبوع باشد.

دریچه‌ برای کارایی مناسب سیستم کولر گازی

دریچه‌ برای کارایی مناسب سیستم کولر گازی

نکته

نصب کولر گازی مرکزی بهترین گزینه برای پرسنل خدمات حرفه‌ ای است. این فراتر از یک کار DIY و سرمایه‌گذاری قابل توجهی است که می‌خواهید به درستی انجام شود.

 

سخن پایانی

یک نوع نصب کولر برای هر خانه، آپارتمان، گاراژ یا کسب و کار وجود دارد. شما فقط باید نقاط دسترسی که در دسترس دارید، اندازه اتاق مورد نیاز خنک کننده و بودجه موجود را وزن کنید. ممکن است این یک فرآیند آزمون و خطا باشد، اما در نهایت واحدی پیدا خواهید کرد که به شما کمک می‌کند خونسردی خود را حفظ کنید. همچنین، شما می‌توانید جهت خریداری کردن هر نوع کولر گازی به سایت ما یعنی کولر گازی بانه مراجعه فرمایید. اعتماد شما، افتخار ماست.

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “آموزش کامل نصب کولر گازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.