کولرگازی

راهنمای خرید کولر گازی ال جی

کولر گازی ال جی

کولرهای گازی، سیستم‎های تبریدی هستند که وظیفه جابه جایی دماها با یکدیگر را دارند. جابه جایی در این روش به این شکل است که گرمای مکان موردنظر گرفته شده و از طریق سیستم موجود در کولر گازی، سرمای مطلوب به مکان پس داده می شود. بسیاری از این کولرهای گازی، با معکوس نمودن چرخه، یعنی تبدیل سرمای مکان به گرمای مطلوب، کار متفاوت و مستمری در زمستان انجام می دهند. در حقیقت می توان گفت این نوع سیستم با دوکارایی متفاوت و مفید، جایگاه ویژه ای برای آسایش انسان دارد.کولرهای گازی از کمپرسور، شیرانبساط، کندانسور، اوپراتور و لوله موبین ساخته شده اند. مجموعه کولربانه در این مقاله قصد دارد تا به معرفیکولر گازی ال جی بپردازد تا افراد در هنگام خرید یک راهنمای مناسب و مفیدی برای خود داشته باشند. اگر در روزهای پیش رو قصد خرید کولر گازی را دارید، بهتر است کمی صبر کنید و با مطالعه مطالب موجود در این مقاله، کولرگازی مناسب خود را انتخاب کرده و با خیال راحت مورداستفاه قرار دهید.

انواع مدل کولر های گازی

انواع مدل کولر های گازی

 

انواع کولرهای گازی

کولر گازی پرتابل، پنجره ای، اسپیلت و ایستاده از انواع کولر گازی هستند که می توانید در خرید خود مدنظر قرار دهید.

کولرگازی پنجره ای

در حقیقت می توان به این نکته اشاره کرد که این کولرها، جزو ساده ترین کولرها هستند که یک تکه می باشند. کمپرسور و فن در اینگونه کولرها در یک بسته قرار دارد. این کولرها در داخل پنجره جای داده می شوند.

کولرگازی پرتابل

این نوع کولرها هم یک تکه هستند. وجود لوله خرطومی پلاستیکی در پشت کولر باعث شده است تا تخلیه گرمای موتور به سادگی امکان پذیر باشد. در مکان های کوچک از این نوع کولرگازی استفاده می شود.

کولرگازی اسپلیت

این کولرها دو تکه هستند و برای فضای داخلی و بیرونی مکان طراحی شده اند. این کولرها فضای بیشتری اشغال می کنند.

کولرگازی ایستاده

این کوئلرها هم 2 تکه هستند. پنل اصلی آن ها در زمین قرار داده می شود. کندانسور این کولر نیز در خارج از مکان نصب گذاشته خواهد شد. پرتاب هوا و قدرت ایجاد سرمایش و گرمایش در این نوع کولر بسیار بالاست. از این کولرها برای مکان های بسیار وسیع استفاده می شود. البته باید توجه داشت که این نوع کوئلرها را نمی توان زیاد جابه جا کرد.

انتخاب کولر گازی

انتخاب کولر گازی

 

شرایط انتخاب کولرگازی

در حالت کلی می توان به این موضوع اشاره کرد که انتخاب کولر گازی برای خرید باید از لحاظ نوع کاربرد مورداستفاده قرار گیرند، به عنوان مثال اگر قصد خرید کولرگازی برای یک اداره را دارید، بهتر است نوع خریدتان با یک خرید کولر گازی برای یک منزل مسکونی و یا تجاری تفاوت داشته باشد. فضا و موقعیت نصب کولرگازیريال تعیین کننده نوع مناسب آن است. حتی علاوه بر شرایط و فضای استفاده کولر گازی مانند مسکونی، تجاری و اداری، توجه به شهر موردنظر برای نصب کولرگازی هم باید دقت و توجه کافی به کار بست.

توجه به شرایط آب و هوایی

شمال، جنوب و مرکز شهر هرکدام شرایط آب وهوایی متفاوتی دارند که ممکن است باعث شود کولرهای گازی نامناسب، شرایط مطلوبی برای استفاده کنندگان آن نداشته باشند. میانگین دما در هریک از موقعیت های ذکرشده در ایران متفاوت است پس توجه به موقعیت های جغرافیایی شهرهای مختلف در ظرفیت سنجی مطلوب بسیار مناسب است. البته اگر در این زمینه اطلاعات مناسب و کافی ندارید، می توانید از مشاوران موجود در مجموعه کولربانه،  راهنمائی های مناسبی دریافت نموده و بهترین کولرگازی مناسب را برای مکان موردنظر خود استفاده کنید.

توجه به تابش نور مستقیم خورشید

علاوه بر انتخاب شهر هدف، توجه به تابش نور آفتاب نیز در این خصوص اهمیت فراوانی دارد. گاهی اوفات ممکن است تابش نور به قسمت های پنجره بیشتر از بخش های ورودی و درب ها باشد و یا عکس این موضوع نیز ممکن است، پس در این صورت باتوجه به تابش مستقیم نور خورشید، ظرفیت مناسبی برای کولرگازی خود در نظر بگیرید.

توجه به ساکنین

توجه به تعداد ساکنین استفاده کننده از کولرگازی نیز در انتخاب یک کولرگازی مطلوب اهمیت زیادی دارد.

نصب کولرگازی

نصب کولرگازی

 

اهمیت محل نصب کولرگازی

توجه به محل نصب کولر گازی یکی دیگر از اصول مهم برای نصب این سیستم تهویه است. نصب کولر گازی در محیط باید به گونه ای باشد که اگر محیط مربع و یا دایره ای شکل است بتوان تمام ممکان موردنظر را به خوبی پوشش دهد پس برای خرید یک کولر گازی مناسب باید به محیط زندگی و کاری خود نیز دقت کافی داشته باشید.

اهمیت کمپرسور در کولرهای گازی

کارایی بهتر کولر گازی، تا حدود زیادی به کمپرسور آن بستگی دارد پس برای خرید یک کولرگازی با عملکرد بالا، توجه به کمپرسور آن نیز مهم است. کمپرسور قطعه ای است که با عنوان قلب کولرگازی شناخته می شود. این قطعه با کاهش حجم گاز باعث افزایش فشار آن می شود. در حقیقت، کمپرسور، وظیفه فشرده کردن گازها را به عهده می گیرد. کمپرسور روتاری، پیستونی و اسکرال از انواع کمپرسورهای موجود در این زمینه هستند.

در نوع پیستونی برای مکش و بترید از حرکت رفت و برگشت استفاده می شود. در نوع روتاری که با عنوان دوار نیز شناخته می شود از گردش 360 درجه برای خنک سازی استفاده می کند در این سیستم راندمان کاری بالاتر و مصرف برق پائئین تر است. در مدل اسکرول نیز از دو قطعه حلزونی ثابت و متحرک استفاده می شود که باتوجه به صدای کم و عملکرد بسیار مطلوب طول عمر زیادی نیز دارند البته بهتر است به این نکته اشاره شود که این نوع سیستم قیمت بالایی نیز خواهد داشت.

پس از توجه به کمپرسور، اینورتر از اهمیت بالایی برخوردار است. وجود این مورد مهم در داخل کولرگازی باعث خواهد شد که در حدود 60 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری شود که به نظر می رسد عدد قابل توجهی است. همین قابلیت باعث می  شود تا خیال برخی از افراد در هنگام استفاده از کولرهای گازی راحت شده و با نگرانی کمتری از این سیستم تهویه استفاده کنند.

کولر گازی ال جی

کولر گازی ال جی

 

انواع کولر گازی ال جی

کولرهای گازی انواع مختلف و متفاوتی دارند که ما قصد داریم در ادامه به هر یک از آن ها به صورت کلی اشاره کنیم،

کولرگازی نکست فایتینگ

کولرهای گازی، نکست فایتینگ را می توان جزو محصولات با مصرف انرژی پایین دانست و  این قابلیت به خاطر استفاده از تکنولوژی اینورتر است که اهمیت آن قبل تر ذکر شد. سرو صدای بسیار پایین این محصولات، محبوبیت آن را چند برابر کرده است. البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که امکان سرمایش و گرمایش در این مدل به آسانی قابل دسترسی است.

فیلتر مناسب به کار رفته در این مدل باعث می شود که کیفیت هوای خروجی بسیار مطلوب باشد. نمایشگر مناسب دیجیتالی که میزان مصرف انرژی را نشان می دهد به همراه حالت خواب عمیق و فیلتر پاک کننده خودکار باعث کاربردی تری شدن این محصول شده است.

کولرگازی نکست پلاس

مورد دیگر که در انتخاب خرید کولرگازی باید به آن توجه داشته باشید، کولرگازی نکست پلاس است. اسکن هوشمند و تنظیم موقعیت مکانی و شناسایی عملیات کاربر از طریق این نوع از کولرهای گازی قابل تشخیص بوده و دمای مکان موردنظر از همین طریق تنظیم خواهد شد. این یک قابلیت مهم است چراکه؛ اگر فرد در مکان حضور نداشته باشد، سیستم تغییر حالت داده و به نوع فن تبدیل می شود که در این صورت؛ از مصرف انرژی اضافی جلوگیری خواهد شد.

نمایشگر دیجیتالی ذکرشده در بالا باعث خواهد شد که در میزان مصرف انرژی مدیریت اصولی تری داشته باشید. سیستم کولرگازی نکست، در برابر هر نوع ذرات آلوده مانند ویروس و میکروب، مقامت بالایی از خود نشان می دهد و باعث از بین رفتن بوهای نامناسب خواهد شد. باتوجه به تمام مزیت های ذکرشده در این مورد، می توان گفت که این سیستم طرفداران زیادی پیدا کرده است.

 

کولر گازی تایتان نمونه ای از کولر گازی ال جی

کولر گازی تایتان نمونه ای از کولر گازی ال جی

کولر گازی تایتان

کولرهای گازی تایتان نیز باید جایگاه ویژه ای در خریدتان داشته باشند. اگر محیط موردنظر شما کوچک و محدود است، می توانید از این کولرگازی استفاده کنید. خنک نمودن یک اتاق بسیار کوچک از طریق این کولر گازی بسیار کاربردی خواهد بود. تنها عیبی که می توان به کولرگازی تایتان گرفت این است که آن ها هیچ گونه اینورتری ندارند که همین کمبود باعث شده است که مصرف انرژی بالاتری داشته باشند که این مصرف به رده انرژی B  تغییر مکان داده است. کولرهای ذکرشده قبلی نسبت به تغییرات آب وهوایی، مقاومت بالایی دارند که این مورد در کولر تایتان، موجود نیست.

تشخیص کولرهای گازی اصل الجی

  • اگر در هنگام خرید کولرگازی به نام و مشخصات موجود در کولرگازی توجه کنید و بعد از آن همان نام و مشخصات را در سایت سازنده کولرگازی جستجو کنید، بدون شک اگر این مدل انتخابی شما در داخل سایت موردنظر وجود داشت، بهترین انتخاب و اصل بودن محصول، تضمین شده است. درغیراینصورت احتمال تقلبی بودن محصول بسیار بالاست.

 

  • اگر فروشنده بالاتر از ظرفیت های موجود در بازار را به کولر گازی ال جی نسبت داد باید به اصل بودن کولر گازی شک کرد، چراکه ظرفیت های مختص به کولرهای گازی الجی شناخته شده است.

 

 

  • ارائه ضمانتنامه و گارانتی معتبر نیز مهم خواهد بود که شما به اصل بودن کولرگازی اطمینان داشته باشید. کولرهای گازی اصل دارای ضمانتنامه و خدمات پس از فروش هستند که با اصول خاصی به مشتری عرضه خواهد شد.
اهمیت کولرهای گازی ال جی

اهمیت کولرهای گازی ال جی

اهمیت کولرهای گازی ال جی

توجه به ظرفیت کولرگازی از اهمیت بالایی برخوردار است. ظرفیت کولرهای گازی با اصطلاح  BTU  شناخته می شوند. ظرفیت بالای کولرگازی قیمت و هزینه آن را نیز بالاتر می رود.

توجه به ارتفاع سقف از عوامل مهم دیگر برای انتخاب یک کولرگازی مناسب است. در حالت کلی ارتفاع سقف در مکان مورداستفاده نهایتا تا حدود 3 متر است اگر ارتفاع بیش از این باشد برای عملکرد مطلوب کولر گازی باید از ظرفیت های بیشتری در این باره استفاده شود.

وجود سیستم توربو در کولرهای گازی باعث می شود تا خنک شدن به سریع ترین شکل ممکن انجام شود. البته این حالت برای موقعیت های سرمایشی و گرمایشی کاربرد یکسانی دارد. در این حالت کمپرسور در حدود نیم ساعت بدون توجه به هوای مکان، کار خود را انجام می دهد و بعد از آن، به حالت استاندارد خود بازخواهد گشت.

تکنولوژی خواب راحت و حالت آرام در این کولرها باعث می شود که تنظیم اتوماتیک رطوبت و دما و تنظیم مطلوب صدا  به درستی انجام شده و افراد موجود در محیط، هیچ گونه صدای اضافی نخواهند شنید و البته آرامش و آسایش مطلوبی تجربه خواهند کرد.

کلام آخر

کولر گازی ال جی انواع مختلفی دارند که هریک از آن ها کارایی و نحوه عملکردی خاصی به خود اختصاص می دهند. همان طور که در بالا نیز گفته شد بارای انتخاب کولرگازی موردنظر خود می توانید از روش های موجود در مطالب بالا استفاده کرده و باتوجه به مولفه های اصلی، انتخاب درست، اصولی و مناسبی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.