کولرگازی

ریست کردن کولر گازی

ریست کردن کولر گازی

 

ریست کردن کولر گازی

ریست کردن کولر گازی

 

برای بسیاری از کاربران کولر گازی پیش آمده است که دستگاه به مشکل خورده باشد یا عملکرد آن مانند قبل نباشد. در این مواقع اکثریت پیشنهاد می دهند که دستگاه خود را ریست کنید یا تنظیمات آن را به حالت اولیه آن برگردانید. حال سوال اینجاست که چگونه این کار را انجام دهیم و به اصطلاح دستگاه خود را ریست کنیم؟ در این مقاله همراه بانه کولر باشید تا آموزش قدم به قدم نحوه ریست کردن کولر را به شما آموزش دهیم. همچنین برای تهیه انواع کولر گازی از محصولات برند دنیا، می توانید به سایت این مجموعه مراجعه کنید.

 

چرا باید کولر گازی خود را ریست کنیم؟

 

متداول ترین دلیلی که کولر گازی نیاز به تنظیم مجدد دارد، زمانی است که مدار محافظ در کولر گازی شما قرار می گیرد. این مورد معمولاً پس از قطعی برق اتفاق می افتد و برای جلوگیری از آتش سوزی و انفجار در محل مورد نظر  تعبیه می شود. ریست کردن کولر گازی همچنین می تواند کارایی  آن را اصلاح کند در شرایطی که فقط از آن هوای گرم خارج می شود. بعضا مشاهده می شود که حتی زمانی که ترموستات روی حالت “خنک کننده” تنظیم شده است از آن هوای گرم خارج می شود. در چنین شرایطی ریست کردن از گزینه هایی است که کار را برایمان ساده کرده است. دلایل زیادی وجود دارد که کولر گازی شما ناخواسته هوای گرم تولید کند، اما یکی از آنها خطای عمومی ترموستات است. گاهی اوقات ریست کردن هارد دستگاه می تواند این مشکل را حل کند. تنظیم مجدد کولر گازی کار آسانی است، با این حال اگر از کار خود مطمئن نیستید  لطفاً با یک متخصص تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد. بعضا مشاهده شده است که افرادی با کار ریست کردن شروع کرده و کارشان به باز کردن دستگاه منجر شده است کار، گارانتی دستگاه شما را باطل می کند. لطفاً قبل از اقدام به تنظیم مجدد کولر گازی، دستورالعمل های گارانتی خود را بررسی کنید. اگر از تنظیمات کولر گازی خود آگاهی دارید ،دستورالعمل های ساده زیر را دنبال کنید.

تنظیم مجدد کولر گازی

تنظیم مجدد کولر گازی

 

نحوه ریست کردن کولر گازی

 

ابتدا کولر گازی خود را خاموش کنید از پانل قطع کننده مدار خود شروع کنید و قطع کننده ای که برق کولر گازی شما را تغذیه می کند را خاموش کنید. همچنین، سوئیچ برقی را که واحد AC شما به بیرون وصل شده است در موقعیت خاموش قرار دهید. دکمه ریست کولر گازی خود را . اکثر واحدهای تهویه مطبوع مجهز به دکمه تنظیم مجدد هستند. این دکمه ها ، رنگی قرمز رنگ و بسیار کوچک دارند. اگر برای پیدا کردن آن مشکل دارید، به دفترچه راهنمای کولر گازی خود مراجعه کنید. (اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، بیشتر آنها برای مراجعه سریع به صورت آنلاین منتشر می شوند). دکمه ریست را 3 تا 5 ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید.کولر گازی را مجددا روشن کنید. همه گزینه ها را در موقعیت روشن قرار دهید.شما رد این مرحله ریست کولرگازی را با موفقیت انجام داده اید! در مرحله بعد، به گزینه ترموستات خود رفته و مطمئن شوید که روی  گزینه «خنک» تنظیم شده است و دمایی کمتر از دمای فعلی داخل خانه شما دارد. پس از چند ثانیه، کولر گازی شما باید روشن شود.دست خود را در کنار دریچه ها قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که هوای سرد از مجرای آن عبور می کند.

 

نحوه ریست کردن کولر گازی پنجره ای

از آنجایی که اکثر کولر گازی های پنجره ای دکمه تنظیم مجدد ندارند، برای دفع شارژ باید آن را چند دقیقه از برق بکشید.پس از وصل کردن مجدد آن و روشن کردن مجدد مدار، کولر گازی باید دوباره تنظیم شود و دوباره فعال شود.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

 

در این مقاله نحوه ریست کردن کولر گازی به طور کامل و مختصر توضیح داده شد. حتما دقت به عمل بیاورید که اگر اطلاع و آگاهی کافی از این کار دارید، تنظیمات مجدد دستگاه انجام دهید. همچنین برای مشاوره و خرید کولر گازی می توانید از مجموعه بانه کولر که متخصص کولر گازی هستند کمک بگیرید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به https://www.onehourheatandair.com/articles/expert-tips/air-conditioners/how-to-reset-an-air-conditioner-when-its-not-wor/ مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.