کولرگازی

معرفی بهترین کولر گازی 24000

معرفی بهترین کولر گازی

استفاده از کولرگازی و اسپلیت همواره به یکی از مهم ترین و کاربردی ترین لوازم موردنیاز برای افراد در فصول گرم و سردسال تبدیل شده است، پس اگر در زمان انتخاب و خرید کولرگازی به موضوع مهم، توجه کافی داشته باشید، بدون شک یک محصول کاربردی و مناسب برای خود خریداری می کنید که نیازهای شما را پوشش داده و آسودگی فراوانی برای شما به ارمغان خواهد آورد.ما قصد داریم تا به معرفی بهترین کولر گازی 24000 اشاره کنیم و نکات مهم و مرتبط با آن را نیز در این مقاله موردبررسشی قرار دهیم اگر قصد خرید و استفاده از این کولرگازی را دارید به شما پیشنهاد می کنین تا در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

تعیین کننده ظرفیت کولر گازی

تعیین کننده ظرفیت کولر گازی

 

اصطلاح تعیین کننده ظرفیت کولر گازی چیست؟

این اصطلاح با عنوان BTU  شناخته می شود که در حالت کلی از عبارت British thermal unit پدید آمده است. این مقدار یک واحد فیزیکی با 1055 ژول انرژی است. اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم، می توان گفت؛ BTU=1 یعنی دمای 453 گرم آب در حدود 1 درجه فارنهایت افزایش خواهد یافت. یعنی این مقدار BTU میزان گرمایی است که آب را در فشار یک اتمسفر از دمای 60 فارنهایت به دمای 61 درجه می رساند. کولرهای گازی و اسپلیت از این میزان دمایی برای سرمایش و گرمایش خود استفاده می کنند.

اگر حرف H  در پایان  عبارت BUT  به کار برده شود نشان دهنده ساعت خواهد بود و توان سیستم خنک کننده و گرم کننده را نشان می دهد. پس در حقیقت زمانی که گفته می شود یک کولر گازی 24000 است یعنی BTU=24000  است. البته توجه به این نکته ضروری است که شرایط جوی و عوامل مختلف، باعث تغییر BTU  خواهد شد.

انواع  BTU کولرهای گازی مناطق مختلف

کولر گازی در مناطق گرم و خشک، غالبا از نوع پنجره ای است. در حقیقت برای ایجاد سرمایش از آن ها استفاده می شود. تخصیص فضای کم و سهولت نصب از ویژگی های مفید این کولرهاست. در ساختمان ها و مناطق مسکونی از BTU=500,600 استفاده می شود. در مراکز اداری این میزان به عدد 600  الی 800 می رسد و در نهایت برای مراکز تجاری BTU  مناسب در حدود 800  الی 1000 است.

کولرگازی برای مکان های معتدل و مرطوب، BTU 400 و 500 برای استفاده در مراکز مسکونی مناطق معتدل و مرطوب مناسب است. این میزان برای اداره ها در حدود 500 الی 700 است.

پس تا اینجای مطالب متوجه شدیم که انتخاب یک کولر گازی مناسب برای مناطق مختلف، متغاوت خواهد بود تا بتواند کارایی مناسب و مطلوبی داشته باشد.

 

انواع مختلف BTU

انواع مختلف BTU

 

انواع مختلف BTU  برای کولرهای گازی

اهمیت کولرگازی در زندگی امروزی به قدری بیشتر است که انواع مختلف باتوجه به نیازهای افراد طراحی و تولیدشده است. این کولرها در انواع ایستاده، پنجره ای، پرتابل و اسپلیت هستند که ظرفیت های مختلفی به خود اختصاص می2دهند. این ظرفیت ها می تواند از عدد 9000 ، 12000، 18000، 24000، 30000، 36000 و 48000 متفاوت باشد که ما در اینجا به مدل 24000 کولرگازی اشاره خواهیم کرد. این موارد باتوجه به متراژ و شرایط آب وهوایی خریداری و مورداستفاده قرار می گیرند.

توجه به این نکته نیز ضروری است که یک کولر با ظرفیت بسیار بالا ممکن است مصرف برق بالایی داشته باشد و هزینه های اضافی برای شما بتراشد و کولرگازی با ظرفیت بسیار پائین نیز، عملا کاربرد مناسبی برای محیط مورداستفاده نداشته باشد، پس باتوجه به شرایط محیط و مکان موردنظر، کولرگازی مناسب خود را انتخاب کنید.

اهمیت تناسب کولر با متراژ

اگر بخواهیم در مورد تناسب بهترین کولر گازی با متراژ مکان صحبت هایی داشته باشیم بهتر است به این نکات اشاره کنیم که اکثر مردم می توانند از کولرهای گازی 5000 تا 10000 برای واحدهای خود استفاده کنند و عملکرد مطلوبی نیز خواهد داشت. اما فضاهای بزرگتر از این مقدار به کولرهای گازی 24000 نیاز خواهد داشت.

برای انتخاب کولرگازی مناسب، بهتر است مساحت اتاق را اندازه گرفت، برای این کار بهتر است طول و عرض اتاق را در یکدیگر ضرب کرده و یک مساحت مشخصی به دست آورید. البته می توان به این نکته هم اشاره کرد که مساحت اتاق تنها عامل موثر در انتخاب کولرگازی مناسب نیست. به عنوان مثال در اتاق های سایه دار، 10 % ظرفیت خنک گنندگی پایین خواهد آمد یا حتی می توان گفت اتاق های آفتابی 10% بیشتر به خنک کنندگی نیاز دارند. افزایش افراد در اتاق به ازای یک نفر BTU =600  اضافه خواهد شد. در آشپزخانه که فضای گرم تری دارد، مقدار BTU+400  باید اضافه شود.

عقاید غلطی وجود دارد که احساس می شود هر مقدار عدد این مقدار برای کولرگازی بیشتر شود، قدرت بالایی در خنک کنندگی دارد که در حقیقت بهتر است، ذکر کنیم که این چنین نیست. اگر مکان موردنظر افراد بزرگ است استفاده از کولرگازی 24000 انتخاب مناسبی لاست در غیر این صورت؛ این نوع کولرها در اتاق های بسیار کوچک ممکن است نتوانند کارکرد درستی داشته باشند و به صورت مکرر روشن و یا خاموش شوند، در نتیجه هوای اتاق یا خیلی سرد و یا بسیار گرم خواهد بود.

 

انواع کولرهای گازی

انواع کولرهای گازی

 

انواع کولرهای گازی 24000

کولرهای گازی 24000 در انواع مختلف و ظرفیت های و مدل های متنوع طراحی و تولید می شوند. گاز مبرد مورداستفاده در این کولرها R410 است. 3 دور فن با پنل داخلی از قابلیت های کنترلی این نوع کولر است که خودکار است. وجود نمایشگر کمپرسور و دیجیتال نیز از ویژگی های مهم این نوع کولر است.  برای شستشوی پنل این کولر گازی از قابلیت بازو بسته شدن آن استفاده می شود.

این کولرها، کنترل هوشمند دارند وجود خاموش شونده نور پنل، پرتاب باد در حالت افقی و عمودی به صورت خودکار و یا در برخی مواقع، دستی از قابلیت های ویژه کولرگازی 24000 است. سیستم مورداستفاده در کولرهای گازی از نوع اینورتر است.

در زیر به چند نمونه از بهترین کولر گازی اشاره خواهیم کرد که کاربرد و عملکرد مطلوبی از خود به نمایش می گذارند.

کولر گازی اجنرال 24000

پرفروش ترین و محبوب ترین نوع کولر گازی در چند سال اخیر است که در انواع کولر گاری و اسپلیت به بازار عرضه شده است. کیفیت و مقاومت آب وهوایی در کولر گازی اجنرال 24000 قابل اهمیت است. تهویه مطبوع در این نوع کولر نیز بسیار کاربردی و مناسب است. این کولر گازی برای محدوده های 70 الی 80 متری انتخاب مناسبی است که در فصل زمستان این محدوده از اتاق را گرم کرده و در فصل تابستان هوای خنک و مطبوعی در اختیار افراد موجود در این متراژ قرار دهد. با این کولرگازی فضا و مکان وسیعی را می توانید خنک و یا گرم نگه دارید.

کولرگازی 24000 اجنرال دارای فیلتر ضدباکتری است و این امکان باعث می شود تا افراد بتوانند از فیلترذهای یونی و ضدگردوغبار آن برای کاهش میکروب ها و آلرژی زدایی استفاده کنند. برخورداری از اکسیژن سالم یکی از قابلیت های مهم این نوع کولر علاوه بر تهویه مطبوع آن است.

 

کولرگازی 24000 الجی

کولرگازی 24000 الجی

کولرگازی 24000 الجی

در حقیقت می توان گفت این برند با طراحی جذاب خود توانسته مشتریان بسیار زیادی را به سمت خود بکشاند. کولرگازی الجی نیز مانند انواع مختلف کولرگازی شامل، قسمت های داخلی و خارجی است که بدنه قسمت خارجی با همراهی کمپرسور و از طریق پایه های مخصوص، تولید گاز را انجام داده و خنک کنندگی مطلوبی به مکان موردنظر می دهند. قسمت داخلی هم طراحی و شکل ظاهری بسیار زیبایی دارد. علاوه بر طراحی جالب آن، وزن سبک کولر گازی 24000 الجی نیز بسیار مورداهمیت است.

البته بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشید که سیستم های گرمایشی و سرامایشی از این بخش تنظیم می شوند. این کولرها برای اتاق های 70 متر و بیشتر از آن نیز مناسب است. اسکن هوشمند در این کولر قابلیت تشخیص افراد موجود در مکان موردنظر با استفاده از تشخیص دمای بدن آن را خواهد داشت. گاز مبرد موجود برای کولرهای گازی 24000 از نوع R410a  است. اگر بخواهیم در مورد گازهای مبرد به صورت مختصر توضیح دهیم، می توان گفت؛ گاز R410a  خود از دو نوع گاز R125 و R35 تشکیل شده است.

این نوع گاز دمای بالا را تحمل می کند و نقطه جوش پائینی دارد، از اینرو برای مناطق گرمسیری انتخاب مطلوبی خواهد بود. از این گاز به پیشرفته ترین و پرقدرت ترین گازها یاد می شود. صرفه جویی در مصرف برق و ب دنبال آن، کاهش هزینه ها از ویژگی های مثبت این نوع گاز است. استفاده از این گاز ها در سیستم های پرقدرت قابل مشاهده است.

 

کولرگازی 24000جنرال

این کولر هم با توجه به کیفیت و قابلیت های مورداهمیت خود، یکی از شناخته شده ترین کولرهای گازی است. در نصب این کولر برای اینکه سیستم با زمین برخوردی نداشته باشد از پایه های فلزی استفاده می شود. این کولرها پوشش محکمی دارند، به همین دلیل ذرات و گردوغبار قابل نفوذ به کندانسور نخواهند بود. فعالیت این کولرهای گازی با صدا و لرزش بسیار پایین است. این قابلیت کولرگازی 24000 باعث شده است تا بتوان کمپرسور را در پشت پنجره نیز نصب کرد.

کمپرسور استفاده شده برای کولر گازی جنرال 24000 از نوع روتاری است که بسیار قدرتمند و پرتوان است. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که در کمپرسورهای روتاری، قطعه ها تحرک ندارند و همین شرایط باعث شده است که عملکرد و بازدهی این کمپرسورها بیشتر شود. با این شرایط، هزینه و مصرف انرژی تا حدود بسیار زیادی کاهش خواهد یافت. فضای کمتری که این کمپرسورها اشغال می کنند نیز محبوبیت آن ها را بیشتر کرده است.

 

بهترین کولر گازی از نوع 24000

بهترین کولر گازی از نوع 24000

 

کلام آخر

در مقاله فوق به معرفی کولرهای گازی مختلف از نوع 24000 پرداخته شد که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های مخصوص به خود داشتند که نمی توان تمایزی بین آن ها قائل شد. البته کولرهای گازی سامسونگ 24000 و کولر گازی گری 24000 نیز در این بین قابلیت های بسیار زیادی و کیفیت مطلوبی دارند که  مشخصات بااهمیت و قابلیت های مهم این دو نوع کولر نیز در مقالات بعدی موردتوجه قرار خواهد گرفت. امید است که مطالب موجود در این مقاله موردتوجه خوانندگان گرامی قرار گرفته باشد.

همچنین اگر زمینه بهترین کولر گازی سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم پشتیبانی کولر بانه در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.