کولرگازی, کولرگازی ال جی, مقاله

خطای co در کولر گازی ال جی

 

استفاده از کولر‌های گازی روز به روز در مصارف خانگی و تجاری رو به افزایش است و بخاطر نوع عملکردی که در شرایط آب و هوایی متفاوت دارند، طرفداران زیادی را به سمت خود کشیده‌ اند. شرکت‌ های بزرگ بهترین محصولات را با بروز رسانی و تقویت عملکرد برای جذب مشتری به بازار ارائه می‌دهند. شرکت ال جی نیز یکی از این کمپانی‌ های بزرگ می‌باشد که در زمینه تولیدات کولر‌های گازی بازار خوبی را در اختیار دارد. اما آیا فقط خرید برند و محصول خوب کافی است؟ آیا بعد از تهیه یک کولر گازی دیگر نیاز به داشتن اطلاعات در زمینه این کالا وجود نخواهد داشت؟

تیم فنی و مشاوره‌ ای کولر گازی بانه به شما می‌گوید که خیر اصلا چنین نیست، حتی شما که مدت‌ هاست از کولرگازی استفاده می‌کنید برای افزایش راندمان کولر خود و همچنین انجام سرویس‌ هاس اولیه در زمان خطا باید دانش خوبی در این زمینه داشته باشید. در این مقاله به بررسی خطای co کولرگازی الجی می پردازیم.

علت نمایش کد‌ خطاها چیست؟

علت نمایش کد‌ خطاها چیست؟

در همین راستا و در جهت ارائه خدمات پشتیبانی، مجموعه کولر گازی بانه در این مطلب به بررسی یکی از کد خطاهای رایج در محصولات ال جی‌ می پردازد تا در صورت مواجهه با این مشکل اقدامات اولیه را انجام دهید.

کد خطای co کولرگازی الجی در کنار مجموعه بسیاری از کد  خطاهایی که کولر‌های نسل جدید در زمان بروز مشکل به ما نشان می‌دهند، مورد بسیار با اهمیت و قابل توجهی می‌باشد.

علت نمایش کد‌ خطاها چیست؟

ابتدا بگوییم که کد خطاها به چند دلیل کلی به نمایش در می‌آیند، مانند مشکل در مدار الکتریکی و اتصالات، مشکل در تنظیمات فنی و ارتباطی بین یونیت خارجی و داخلی، پاک شدن تنظیمات یا کد خطا ربطی به مشکلات فنی ندارد و مربوط عوامل جانبی مانن گرفتگی‌ ها و مسدود شدن‌ ها یا کثیف بودن فیلتر‌ها  و .. می‌باشد.

کد خطای co کولرگازی الجی  مربوط به چه عاملی می‌شود؟

که بعضی پیغام‌ ها مانند پیغام CO در کولرگازی ال جی مربوط به مشکل فنی نمی‌باشد بلکه انجام یک فرآیند اتوماتیک است که به شما می‌گوید مدتی زمان می‌برد. پس در ابتدا بگوییم که این پیغام عامل خرابی و مشکل نیست و جای نگرانی ندارد. این کد خطا مربوط به سیستم تمیز کنندگی خودکاری یا همان Auto clean است که شرکت ال جی در کولر‌های خود تعبیه کرده است.

پس بدانید که به طور طبعیتی زمانی که تنظیمات Auto clean کولر گازی شما فعال باشد، هر چند مدت یک بار دستگاه وارد فاز تمیز کردن خودکار می‌شود و در این مواقع شما پیغام co را روی نمایشگر کنترل کولر خود مشاهده خواهید کرد. در بعضی مواقع این پیغام روی پنل نیز قابل مشاهده می‌باشد.

چرا باید از کد خطای co و عملکرد آن اطلاع داشته باشیم؟

چرا باید از کد خطای co و عملکرد آن اطلاع داشته باشیم؟

مجموعه فنی کولر گازی بانه این نکته را نیز به اطلاع می‌رساند که عملیات سیستم تمیز کننده خودکار بعد از خاموش کردن کولر اجرا می‌شود. یعنی زمانی که شما کولر را خاموش می‌کنید، دهانه خروج هوا یا به اصطلاح دمپر به طور کامل بسته نمی‌شود و در حالت نیمه باز باقی می‌ماند، هم زمان فن برای از بین بردن رطوبت در مد سرمایش، با سرعت خیلی کم در گردش باقی می‌ماند. این دقیقا همان زمانی است که شما پیغام co را دریافت خواهید کرد.

چرا باید از کد خطای co و عملکرد آن اطلاع داشته باشیم؟

در زمان مشاهده کد co شما نیاز به انجام هیچ کاری ندارید و کافی است به کولر گازی ال جی خود زمان بدهید. پیغام co از شروع فرآیند تمیز کاری خود کار (Auto clean ) برای شما اطلاع رسانی می‌شود تا علت باز ماندن دریچه خروجی هوا را بدانید و این فرآیند در حدود 30 دقیقه یا کمی بیشتر طول خواهد کشید.

اگر این پیغام ظاهر نشود یا اطلاع درستی از علت ظاهر شدن این پیغام نداشته باشید، ممکن است نگران شوید و پیگیر علت اینکه چرا کولر درحالت نیمه فعال باقی مانده است.

حتی در برخی موارد استفاده کننده گان دست به خاموش روشن‌ کردن‌ های مجدد کولر زده‌ اند و گاهی سایر تنظیمات کولر را دچار تغییرات کرده‌ اند. البته به همینجا ختم نمی‌شود و عدم آگاهی از یک کد خطا، گاهی باعث انجام کارهایی می‌شود که به کولر صدمه وارد می‌کند و هزینه زیادی را برای مصرف کننده برجای می‌گذارد.

آیا مشاهده زیاد کد co غیر طبیعی می‌باشد؟

آیا مشاهده زیاد کد co غیر طبیعی می‌باشد؟

آیا مشاهده زیاد کد co غیر طبیعی می‌باشد؟

بسته به شرایط آب وهوایی مختلف و محیط استفاده از کولرگازی ال جی ممکن است فواصل زمانی که سیستم تمیز کننده خودکار فعال می‌شود متفاوت باشد. همچنین عوامل جوی و مواردی جزیی نیز بر روی سیستم کولر گازی شما تاثیر گذار خواهد بود.

اما به این نکته توجه کنید که اگر میزان فعال شدن کد co در هفته یا ماه اخیر نسبت به ماه‌ های قبل بسیار بیشتر شده است، کولر شما نیاز به یک سرویس کلی دارد و باید علت این موضوع را بررسی نمایید.

سخن پایانی

در یک جمع بندی کلی مجموعه کولر گازی بانه به اطلاع شما همراهان می‌رساند که هیچ کد خطایی در ابتدا نگران کننده نیست و یک سیستم اطلاع رسانی و خبر دهی می‌باشد، اما عدم آگهی از کد خطاها و توجه به آن هاست که باعث مشکلات ثانویه و اتفاقات بعدی در عملکرد کولر می‌باشد.

شما باید توجه داشته باشید که چه کد‌هایی فقط اطلاعاتی و آگهی دهند از یک عملکرد هستند، مانند همین کد co که خبر از فعالیت سیستم تمیز کننده‌گی خودکار می‌دهد و چه کدهایی هشدار دهنده هستند و خبر از نقص فنی و پیگیری سریع می‌دهند. با اطلاع از این دو دسته کد، شما می توانید بهترین عملکرد را از کولر گازی خود دریافت کنید.

در جایگاه تیم پشتیبانی کولر گازی بانه امیدواریم در این مطلب هم توانسته باشیم پاسخگوی سوالات و نگرانی‌ های شما عزیز باشیم و همچنین به اطلاع برسانیم که همواره در مسیر انتخاب، خرید کولرگازی و پشتیبانی بعدی در کنار شما خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.