کولرگازی, کولرگازی اینورتر, نصب کولر گازی

کولر گازی گری بهتر است یا اجنرال؟

کولر گازی یا اجنرال

کولر گازی که با عنوان اسپلیت نیز شناخته می شود، با دریافت هوای گرم از محیط و برگشت دادن هوای خنک توسط بخار مایع به گاز در کولر، وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد. اگر به موارد تشکیل دهنده کولر گازی اشاره کنیم باید گفت، کولر گازی از کمپرسور به منظور فشرده سازی گاز، شیر منبسط کننده  و یک کندانسور خارجی برای خنک کردن هوا بهره می گیرد.

مجموعه کولر گازی بانه قصد دارد تا راجع به کولر گازی گری یا اُجنرال بحث هایی داشته باشیم؛ و تمام نکات و موارد مربوط به این دو کولر را مورد بررسی قرار دهیم، پس برای آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

کولر گازی یا اسپیلت

کولر گازی یا اسپیلت

کولر گازی گری

درحقیقت؛ می توان گفت وجود کمپرسور، به عنوان اجزای اصلی و مهم کولر گازی است که با قرارگیری در قسمت بیرونی سیستم، مانع پخش صدای کولر به داخل محیط می شود و به این صورت حس آرامش و آسایش بیشتری به ساکنان منتقل می کند. کولر گازی گری دیواری که کمپرسور روتاری نیز دارد، یک مزیت بسیار بزرگ را متعلق به خود کرده است و آن هم، کاهش صدا در هنگام کار است.

سیستم روتاری به این شکل است که کولر با حرکت دورانی و چرخشی خود که درحدود 360 درجه است، مکش و کمپرس را به آسانی انجام می دهد، بدون اینکه صدای نامناسب و آزار دهنده ای از خود تولید کند. جایگزین شدن کمپرسور روتاری با نوع پیستونی در کولرگازی گری یک تکنولوژی تحسین برانگیز است البته این نکته را نیز می توان گفت که طراحی غالب در کولر گازی بر حسب سیستم اینورتر است  ولی طراحی های بر حسب سیستم پیستونی نیز دارد که البته نسبت به نوع اینورتر کمتر است.

مشخصات کولر گازی گری

گازی که در داخل کولر گازی گری استفاده شده است از نوع R410A است که می تواند در راندمان بالای کولر نقش اساسی داشته باشد و علاوه بر آن، برای محیط زیست نیز صدماتی ندارد. ظرفیت کولر گازی گری در حدود 9 تا 24 BTU در ساعت است که از نوع  T1 آن، می توان برای مناطقی که تا دمای 45 درجه را نیز تجربه می کنند مناسب باشد. برچسب انرژی در کولرهای گری عدد B  را نشان می دهد که به  نظر می رسد میزان انرژی مصرفی خوبی دارد.

سیستم های پیشرفته کولرها

سیستم های پیشرفته کولرها

سیستم اینورتر در کولر گازی گری، باعث می شود تا سرعت کمپرسور تغییر کند و مقدار دمای متعادل شده را در یک مکان و منطقه محدود و باریک حفظ کند که در حقیقت کاربردی و مقرون به صرفه خواهد شد.

در خصوص مشخصات موجود در کولر گازی گری، می توان گفت که نام برند GREE  در قسمت خارجی و قابل مشاهده کولر درج شده است و کولرهای گازی BORA  و کولرهای گازی tNEO  در حقیقت معروفت ترین سری از کولرهای گازی گری هستند که کیفیت برتری نیز دارند.

سیستم وای فای تعبیه شده در داخل کولرهای گازی گری بسیار کاربردی و جالب است به این شکل که افراد در هر کجا از جهان که باشند، می توانند کولر گازی خود را کنترل کنند که این امکان بسیار عالی علاوه بر کنترل توسط صاحب کولر، باعث می شود که در صورت وجود ایراد و یا اشکالی در کولر این خرابی را از طریق موبایل به دست فردی که کولر را تهیه کرده است برساند و او نیز درصدد حل مشکل برآید. کشورهای سازنده و مونتاژکننده کولر گازی گری، به ترتیب آمریکا و چین هستند.

پس به طور کلی می توان گفت،

 • عدم وجود صدای نامناسب و آزاردهنده
 • صرفه جویی در میزان مصرف انرژی برق
 • پخش باد و هوای خنک فوق العاده بالا
 • طراحی ظاهری جذاب و شکیل
 • همچنین طراحی در انواع مدل های دیواری، ایستاده و پنجره ای
 • کمپرسور اینورتر و قطعات درجه یک چین
 • نوع اینورتر با مصرف رده A وهمچنین A++

از ویژگیهای خوب و منحصر به فرد کولر گازی گری است که در میان افراد و استفاده کنندگان این نوع کولر از محبوبیت زیادی برخوردار است.

کولرهای گازی متفاوت

کولرهای گازی متفاوت

کولر گازی اجنرال

بهتر است در این ابتدا این نکته را ذکر کنیم که اگر از دسته افرادی هستید که  به برچسب و مصرف انرژی یک کولر اهمیت می دهید کولر گازی اجنرال انتخاب خوبی برای شما خواهد بود، زیرا بالاترین برچسب انرژی را متعلق به خود کرده است. در کولر گازی اجنرال، قطر و اندازه لوله های مسی، کمتر شده است تا از مقدار مبدل کاسته شود و این میزان به عدد 30 برسد. پس با این حساب علاوه بر دمای یکنواخت و لذت بخش محیط، عملکرد و کارکرد بهتری نیز متوجه کولر خواهد شد.

در کولر گازی اجنرال از کمپرسور پیستونی استفاده شده است که با جابجایی هوای خنک و گرم در محیط کار خود را به خوبی انجام می دهد فقط نکته ای که در اینجا مطرح است این است که به دلیل وجود کمپرسور پیستونی در کولر اجنرال، ممکن است که صدای بیشتری نسبت به کولر گازی گری داشته باشد.

کمپرسور پیستونی، با استفاده از این قابلیت، گازهای داخل دستگاه را فشرده می کند که در هر رفت وآمدی گاز با فشار ذکر شده از دریچه بیرون می رود و هوای خنک را به اطراف ساطع می نماید که از این قابلیت در مناطق بسیار گرمسیری و مرکزی که آب و هوای گرم در آنجا غالب است بهره های زیادی می برند.

مشخصات کولر گازی اجنرال

تایلند و ژاپن سازندگان و منوتاژکنندگان این کولر گازی هستند. سیستم کارکرد کولر گازی اجنرال از نوع اینورتر نیست ولی با توجه به مزیت های دیگری که دارد می تواند جزو برجسته ترین برندها به شمار برود.

در حالت کلی می توان این نکته را موردتوجه قرار داد که کولرگازی اجنرال با صرفه جویی در میزان مصرف برق، دمای اتاق را به صورت متعادل و یکنواخت نگه می دارد و کاری می کند که دما از 10 درجه پایین تر نیاید که باعث به وجود آمدن دمای بیش از اندازه سرد شود. سیستم بوگیری عالی که در داخل کولر گازی اجنرال طراحی شده است، باعث می شود که فیلترهای تصفیه هوا، رایحه خوشایند را با بوهای ناخوشایند موجود در محیط جابجا کند و به این طریق حس نشاط و سرزندگی را به محیط می دهد و همچنین توسط همین فیلتراسیون، ذرات ریز و غیرقابل مشاهده نیز جذب فیلتر داخل دستگاه می شود و به این طریق گرد و غبارهای موجود در محیط نیز از بین می رود که این مزیت نیز باعث کارآمد بودن کولر گازی اجنرال شده است.

پنل قابل شستشوی کولر که در جذب آلودگی ها کار خود را به خوبی انجام داده است، نیز می تواند با پاک شدن خود در شستشو کار خود را از سر بگیرد.

کولرگازی اجنرال

کولرگازی اجنرال

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، کولرهای گازی اجنرال با بهره گیری از موتورهای سنگین و قدرتمند کارایی فوق العاده بالایی دارند. این نوع کولرها دلیل همین قدرت بالا به سفارش کشورهای با هوای بسیار گرم مانند عربستان و بحرین ساخته می شوند تا کارایی عالی خود را در آن مناطق نیز به معرض نمایش بگذارند.

 

پس به طورکلی می توان گفت،

اگر بخواهیم به مقایسه کولرگازی گری یا اجنرال بپردازیم؛ باید گفت که کیفیت کولرگازی اجنرال کمی بیشتر از کولرگازی گری است که البته باید گفت این میزان به حدی کم است که اصلاً قابل اهمیت نیست.

کولرهای گازی با برند اجنرال و گری در دسته برترین کولرهای گازی شناخته شده اند و تنها چند تفاوت جزئی آنها را از هم متمایز می کند. به عنوان مثال در کولرهای اجنرال با استفاده از سیستم و موتور پیستونی قدرت فوق العاده ای به معرض نمایش درخواهد آمد که با قدرت موتور خود، میزان پرتاب عالی برای محیط خواهد داشت البته نوع گاز مبرد به کاررفته در این کولرها نیز به توانایی بالای آن اضافه می کند.

کولرگازی اجنرال ظرفیتی در حدود 12000 BTU  در ساعت دارد که برای فضاهای 30 متری مناسب است و نوع 18000 BTU آن در مکان 45 متری کاربرد دارد. از ظرفیت 24000  BTU  کولرگازی اجنرال در فضاهای 60 متری بهره می برند و ظرفیت 30000 BTU  در کولرهای گازی اجنرال برای مکان های 75 متری کاربرد دارد.

توجه به اصل و تقلبی بودن کولر

توجه به اصل و تقلبی بودن کولر

 

نکات مورد اهمیت در زمان نصب کولرگازی اجنرال و گری

 • برای نصب کولرگازی اجنرال و گری باید از فاصله کولرهای گازی با وسایل گرمایشی دیگر اطمینان حاصل کنید.
 • قبل از نصب جدول راهنمای نصب دستگاه را به دقت مطالعه کنید.
 • مکان نصب کولر را از قبل اندازه بگیرید تا در زمان نصب دچار مشکل نشوید.
 • نصب کولر را برای مکانی از محیط در نظر بگیرید که هوای خنک و باد خود را به صورت یکنواخت به تمام فضا پخش کند .
 • اتصالات را محکم و مناسب کنید و هرچند وقت یکبار این اتصالات را چک کنید تا مشکلی از این بابت، متوجه شما و کولر نشود.
کولرهای گازی مختلف

کولرهای گازی مختلف

جمع بندی

در این مقاله در مورد موضوع کولرگازی گری یا اجنرال صحبت کردیم و به مقایسه این دو نوع کولر پرکاربرد و محبوب پرداختیم تمام مزیت های هریک را نیز به طور مفصل بیان کردیم. به عنوان مثال سیستم اینورتر کولرهای گازی گری مزیتی داشت که مورد توجه قرار گرفت و کمپرسور قوی و قدرتمند اجنرال را نیز مورد توجه قرار دادیم.

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا، مجموعه کولر گازی بانه به این نکته اشاره خواهد کرد کولرهای گازی اجنرال با توجه به قدرت فوق العاده خود، ممکن است قیمت بالایی داشته باشند و کرلر گازی گری نیز با توجه به مصرف انرژی پایین خود بسیار مورد توجه است پس در بحث مقایسه کولرگازی گری یا اجنرال نمی توان یک تفاوت بزرگ و کلی پیدا کرد و می توان گفت که هر دو نوع از این کولرها، کارایی و کاربرد منحصر به فرد و مخصوص به خود را دارند که آن ها را در هر صورت متمایز کرده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت https://www.cielowigle.com/blog/types-of-air-conditioners مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.