کولرگازی

خرید کولر گازی کم مصرف

خرید بهترین کولر گازی کم مصرف

بدون شک برای فرار از گرمای تابستان در هر منزل و یا هر محیط کاری وجود وسایل سرمایشی مناسب ضروری است. برای رهایی از گرما و خنک کردن، روش­ های مختلفی وجود دارد که آن جمله می­توان به خرید کولر گازی کم مصرف اشاره نمود. گرچه حدود یک قرنی می­شود که از اختراع کولر گازی می­گذرد اما با توجه به پیشرفت ­هایی که در سال ­های اخیر در زمینه ­های مختلف زندگی ایجاد شده و جریان علم نیز لوازم خانگی را تحت تاثیر قرار داده، انواع مدل کولرهای گازی دست خوش تغییراتی شده ­اند و توانسته ­اند که با بازده بسیار بهتری به بازار عرضه شوند و هوایی دل انگیز و مطبوعی را برای محیط به ارمغان بیاورند. کولرهای گازی از طریق تبدیل نمودن گاز به مایع و سپس مایع به گاز تولید سرما می­کنند. با وجود این قبیل از وسایل، گرمای فصل تابستان بسیار قابل تحمل­ تر می­باشد. کولر گازی به دلیل بازدهی بالا در تولید سرما و مصرف پایین انرژی در بازار با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شده است. در این پست قصد داریم که در مورد کولر گازی کم مصرف صحبت نماییم تا با ویژگی و قابلیت ­های آن بیشتر آشنا شویم و در نهایت بتوانیم خریدی ایده ­آل داشته باشیم. پس با کولر بانه همراه شوید.

خرید کولر کم مصرف

خرید کولر کم مصرف

 

کلیاتی درباره کولر کم مصرف

 

یکی از رایج ­ترین و پرکاربردترین انواع وسایل سرمایشی و گرمایشی موجود در بازار، کولر گازی است. این دستگاه قابلیت استفاده در هر مکان و محیط به ویژه منازل مسکونی را دارد. کولر گازی همچون سایر سیستم ­های سرما ساز (یخچال، چیلر و …) با سیکل تبرید یعنی با استفاده انرژی الکتریکی، شروع به تولید سرما و در نتیجه خنک نمودن محیط می­کند. با توجه به اهمیت و نقش کاربردی این قبیل از وسایل، امروزه کولرهای گازی در طرح و مدل ­های مختلفی به بازار عرضه شده ­اند که نوع کم مصرف آن ­ها با توجه به بازدهی و عملکرد بالا، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کولر گازی با مصرف کم که به آن نیز کولر گازی اینورتر هم گفته می­شود با مصرف حداقل میزان جریان برق، گاز را به مایع تبدیل می­کند تا از این طریق گرمای محیط گرفته شود و در نهایت با تبدیل نمودن مایع به گاز، سرمایی مطبوع به محیط اطراف می ­بخشد. خرید کولر، یک پیشنهادی ایده­ آل برای آن دسته از افرادی است که می ­خواهند در روزهای گرم تابستان، زیر باد خنک کولر به استراحت بپردازند.

تفاوت کولر گازی کم مصرف با نسل ­های قبل

 

تفاوت کولر گازی کم مصرف با نسل ­های قبل

تفاوت کولر گازی کم مصرف با نسل ­های قبل

سال ­هاست که از اختراع کولر گازی می­گذرد و طی این سالیان نیز دست خوش تعییراتی بی ­شماری شده است. از جمله این تغییرات، مصرف پایین برق به دلیل عملکرد و کارایی بهتر این وسیله می ­باشد، از این رو به کولرهای کم مصرف نیز شهرت دارند. در نسل ­های قبلی این مدل از وسایل سرمایشی، کاربر، دمای مد نظر خود را بر روی کولر گازی تنظیم می­کرد و کولر نیز از طریق ترموستات ­های داخلی دمای محیط را تشخیص می­داد و به محض این که دما به میزان تنظیم شده می ­رسید، ترموستات سریعا دستور خاموش شدن موتور را صادر می­کرد. به عنوان نمونه وقتی فرد کولر را بر روی دمای 24 درجه سانتیگراد تنظیم می­نمود، کولر دمای محیط را به این میزان می­ رساند و سپس بعد از این دما، ترموستات داخلی دستگاه را خاموش می­کرد. این خاموش و روشن شدن ­های متوالی با شوک الکتریکی و در نتیجه مصرف بالای برق همراه بود، به همین دلیل کاربرانی که از کولر گازی در فصل تابستان استفاده می­کردند همواره نگران قبض برق آخر ماه خود بودند. اما با خرید کولر گازی کم مصرف، دیگر جای این نگرانی نیست چرا که عملکرد آن در مقایسه با نسل پیشین به گونه­ ای است که میزان مصرف برق پایینی دارد. در مدل­ های قدیمی، کمپرسور حالتی ثابت داشت اما در مدل اینورتر، طراحی کمپرسور با دور متغیر موجب شده تا میزان مصرف انرژی به حداقل سطح ممکن برسد. این نوع از کمپرسورها به جای این که مدام روشن و خاموش شوند و شوک الکتریکی به بار بیاورند دور موتور را پس از رسیدن به یک دمای مشخص کم می­کنند. به طور کلی، کولر گازی اینورتر در مقایسه با نسل ­های قبلی از نظر سیکل مکانیکی و همچنین برودتی کاملا مشابه برخوردار هستند اما از نظر مدار الکتریکی با هم تفاوت ­هایی دارند که همین امر موجب شده تا مدل اینورتر با عملکرد و بازدهی بهتری در بازار ظاهر گردد.

عملکرد کولر گازی کم مصرف

 

عملکرد کولر گازی کم مصرف

عملکرد کولر گازی کم مصرف

همان طور که اشاره نمودیم، کولرهای نسل پیشین دارای کمپرسور با دور ثابت هستند در حالی که کولرهای گازی کم مصرف از کمپرسور دور متغیر بهره می­برند. در مدار الکتریکی کولر گازی اینورتر، یک کیت الکترونیکی طراحی شده که سر راه کمپرسور قرار گرفته است. وجود این کیت کمک می­کند تا کمپرسور به طور متغیر کار نماید. یعنی در یک بازه زمانی دور تند و در یک بازه زمانی دیگر دور کند داشته باشد. در کمپرسورهایی که دارای دور متغیر هستند وقتی که دمای محیط به میزان مورد نظر رسید، موتور به جای این که خاموش گردد فقط فعالیت آن کمتر می­شود. کولر گازی کم مصرف با کمک بخش ­های داخلی خود، جریان DC را به AC تبدیل می­کند و همچنین موجب تنظیم دور موتور می­گردد. وقتی که کاربر، دستگاه را روشن می­کند، در ابتدای شروع کار، کمپرسور در دور پایین قرار دارد و به تدریج دور افزایش پیدا می­کند و پس از رسیدن دمای محیط به میزان مشخصی، مجددا دور موتور کاهش می­یابد. به عنوان مثال، کاربر می­خواهد که دمای محیط بر روی 21 درجه سانتیگراد تنظیم گردد، در چنین حالتی کمپرسور، شرایط را تحت کنترل می­گیرد و با اعمال جریان برق بیشتر به موتور، دور آن را افزایش می­دهد تا دمای محیط به 21 درجه سانتیگراد برسد و پس از این رنج دمایی، مجددا کمپرسور متغیر جریان برق کمتری به موتور می­رساند تا با کاهش دور موتور، دمای محیط متعادل گردد. در واقع این تغییر در سرعت موتور موجب می­گردد تا فشار ضربه ­ای استارت به حداقل برسد و در مصرف انرژی الکتریکی صرفه جویی به عمل آید.

گاز مورد استفاده در کولر گازی

گاز مورد استفاده در کولر گازی

 

گاز مورد استفاده در کولر گازی اینورتر

شاید برای عده ­ای از کاربران این سوال پیش آید که از چه گازی برای کولر گازی کم مصرف استفاده می­شود؛ باید بگوییم که بیشترین گاز مورد استفاده در کولر گازی اینورتر، گاز مبرد فریونی به نام R410A است که با حرکت در داخل سیکل بسته تبرید، موجب تبادل حرارتی با محیط اطراف می­گردد و از این طریق عمل سرمایش و یا گرمایش محیط را به وجود می­آورد. کمپرسور طراحی شده برای کولر گازی کم مصرف، با استفاده از جریان برق، موجب مکش گاز از اپراتور و در نتیجه متراکم شدن آن می­گردد. زمانی که گاز مبرد متراکم شد از سوی کمپرسور به سمت کندانسور حرکت می­کند و از این طریق موجب متعادل شدن دمای محیط می­شود.

مزایای خرید کولر گازی

علاوه بر آنچه که اشاره نمودیم یعنی مصرف برق پایین و صرفه اقتصادی، خرید کولر گازی دارای مزایایی دیگری نیز می­باشد که در ادامه به شرح برخی از مهمترین آن ­ها خواهیم پرداخت:

  • طول عمر بالاتر

برخورداری از طول عمر بالا یکی از مزیت­ های ارزنده این مدل از کولر گازی به حساب می­آید. کولر به دلیل این که مدام خاموش و روشن نمی­شود استهلاک پایینی دارد از این رو برای مدت زمان بیشتری می­توان از وجود آن جهت خنک نمودن محیط بهره لازم را برد.

  • صدای پایین

از دیگر مزیت خرید کولر گازی برای کاربران این است که در زمان کار کردن، صدای پایینی تولید می­کند. از آنجایی که این مدل از کولر به هنگام تنظیم دما، به جای خاموش و روشن نمودن موتور، دور آن را کم و یا زیاد می­کند صدای اضافی کمتری ایجاد می­گردد. در واقع دستگاه به طور یکنواخت شروع به کار می­کند و چون موتور به طور ناگهانی روشن نمی­شود یقینا صدای اضافی در پی نخواهد داشت.

مزایای خرید کولر گازی کم مصرف

مزایای خرید کولر گازی کم مصرف

 

  • کاهش میزان رطوبت

همان طور که می­دانید کولر آبی به دلیل این که با آب کار می­کند موجب افزایش رطوبت محیط می­شود که می­تواند مشکلات بی­شماری را برای مصرف کنندگان در پی داشته باشد. از این رو برای محیط ­های مرطوب با آب و هوای شرجی چندان کارایی ندارند، در حالی که کولر گازی اینورتر موجب کاهش رطوبت موجود در هوا می­گردد. همچنین این نوع از کولرها به دلیل برخورداری از فیلتر، هیچ گونه ذرات معلقی را وارد هوا نمی­کنند.

  • کاربردی بودن

خرید کولر ، می­تواند هزینه کاربران را به شدت کاهش دهد. در واقع این دستگاه نه تنها وسیله ­ای برای خنک نمودن است بلکه از آن نیز می­توان به عنوان یک وسیله گرمایشی برای گرم کردن محیط در فصول سرد سال نیز بهره برد. که این مزیت در واقع یکی از ویژگی ­های ارزشمند کولر گازی به حساب می­آید.

خرید بهترین کولر گازی کم مصرف

خرید بهترین کولر گازی کم مصرف

 

در پایان

چنانچه قصد خرید کولر گازی کم مصرف را دارید قبل از خرید بایستی به یکسری نکات توجه نمایید، از جمله این که سعی کنید از تولید کنندگان و یا نمایندگی ­های معتبر این دستگاه ارزشمند را تهیه نمایید و حتما گارانتی آن را نیز مد نظر قرار دهید تا در صورت داشتن نقص فنی و یا هر عیبی دیگر بتوانید از ضمانت آن در جهت تعمیر و یا تعویض استفاده کنید. همچنین توصیه بر این است که به برچسب فنی کولر به ویژه میزان مصرف انرژی دقت شود تا از هر نظر خرید کولر برای شما عزیزان صرفه اقتصادی داشته باشد.

همچنین اگر در این زمینه سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم پشتیبانی کولر بانه در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.